Vaše nejčastější dotazy a naše chytré :) odpovědi

 

  • Jaká je optimální hloubka vestavěných skříní?

Na tuto otázku spíše odpoví Váš prostor v místě, kde bude vestavěná skříň stát. Pro skříň, ve které budou umístěny šatní tyče k zavěšení ramínek, je minimální hloubka skříně včetně posuvného systému 600mm - hloubka vestavby (polic) skříně je v tomoto případě něco málo přes 500mm, což pro zavěšení klasického oblečení (což ale nejsou péřové zimní bundy) stačí. Při menší hloubce skříně doporučujeme výsuvné šatní tyče, na kterých ale zavěšené oblečení není tolik přehledné a nosnost výsuvných šatních tyčí je také podstatně menší. Optimální hloubka je tedy 610-630mm. Skříň lze samozřejmě udělat ještě hlubší, nicméně přístupnost do hodně hlubokých polic také není to pravé oříškové:)

 

  • Dělají se k vestavěným skříním záda?

Záda u vestavěných skříní neděláme, pokuď o ně zákazních přímo nežádá. Jelikož jsou vestavěné skříně od země do stropu, není možné na skříň záda zezadu upevnit a poté ji celou "zašoupnout" ke zdi. Lze tedy vyrobit více samostatných korpusů skříně a do nich jednotlivá záda umístit, pak korpusy složit k sobě a nakonec skříň oplášťovat bočnicemi a posuvným systémem. V tomto případě však vzhledem ke dvojnásobné spotřebě materiálu vzroste patřičně cena. Obecně je také dáno, že vestavěná skříň se zády již není vestavěná a tudíž na ni nelze uplatnit snížená sazba DPH 15%, ale počítá se jako klasický nábytek s 21-ti% sazbou DPH. Jinými slovy - vestavěnou skříň se zády děláme jednou, dvakrát do roka..

 

  • Co to jsou ABS hrany?

ABS hrany jsou plastové hrany, nahrazující papírové nažehlené hrany na laminových deskách. Používáme ABS hrany tl.2mm.

 

  • Je lamino bezpečné?

Źádný strach, doba se změnila a lamino také:) Všechny dnes prodávané LTD desky jsou certifikované E1- emisní třídou a jsou naprosto zdravotně nezávadné, používané např.i na nábytek ve školkách.

 

  • Jezdíte na montáže i Vy nebo pouze Vaši zaměstnanci?

Nemám zaměstnance, jsem OSVČ. Mám jen kolegu, se kterým spolupracujeme již od začátku našeho působení a jednoho externího kolegu na montáže, když nestíháme. Každou zakázku řeším od začátku do konce, tzn. jsem přítomen na každé montáži.

 

  • Jak dlouho probíhá zaměření? A za jak dlouho dostaneme návrh a cenové nacenění?

Záleží na tom, co jdu k Vám měřit, vestavěnou skříň mám zaměřenou během několika minut, s kuchyní je čas delší. V průběhu mého měření si zákazník vybírá vhodný materiál ze vzorníčků. Čas mé návštěvy u Vás je tedy závislý zejména na délce komunikace mezi námi. Délku návštěvy si tedy určujete Vy.

Cenovou kalkulaci a návrh zpracovávám zpravidla do tří dnů, poté Vám vše zašlu e-mailem, popř.poštou.

 


 

 

  • Jaké používáte kování na nábytek?

Co se týče vestavěných skříní - posuvné dveře jsou jedny z nejkvalitnějších na trhu - posuvný systém INDECO se zárukou 5 let. Ve vestavěných skříních používáme kovové excentrické spojovací kování firmy HETTICH  - montáž u zákazníka je tedy už jen takovou skládačkou, skříň lze v případě prakticky demontovat pomocí křížového šroubováku. Police ve skříních nertáme napevno, tzn. téměř nikde neuvidíte jediný vrut - část polic je opatřena excentrickým kováním, část polic je na policových podpěrkách - tyto police jsou volně přestavitelné, můžete si s nimi hýbat kam potřebujete.

U kuchyní využíváme především kování BLUM - závěsy(panty) s tlumeným dovřením, na zásuvky(šuplíky) používáme plnovýsuvné boxy s tlumeným dovřením a dotahem, popř. o něco dražší plnovýsuvné boxy TANDEMBOX BLUM. Ani u kuchyní neuvidíte na viditelných místech vruty opatřené záslepkami.

 

  • Vyrábíte také z masívu nebo dýhy?

Ne.

Na výrobu z masívu nemáme potřebné vybavení. Ale máme šikovného kolegu, který pro nás vyrábí z masívu palandy a patrové postele.

Nábytek z dýhovaných desek nenabízíme, vzhledem k jeho ceně. Dnes již téměř nikdo nepozná rozdíl mezi deskami dýhovanými a laminovými. Jeden z mála návodů jak rozeznat dýhu od lamina je fakt, že se stačí na dýhu ošklivě podívat a je na ní škrábanec. Na lamino můžete koukat jak dlouho chcete a neublížíte mu tím:)

 

 

 

Děkuji za Vaše dotazy - další mi prosím zasílejte přes této webové stránky nebo e-mailem.